Msz pytania dotyczące naszych usług?

Zadzwoń lub wyślij do nas wiadomość. 

Wycinka drzew często bywa koniecznością ze względu na zagrożenie dla mienia, zdrowia i życia. Decydują o tym:

  • względy sanitarne: choroby drzew, wypróchnienia lub uszkodzenia drzew, 
  • kolizje z infrastrukturą: zabudowaniami, liniami przesyłowymi, instalacjami wodociągowymi czy gazowymi.

W takich sytuacjach wycinanie drzew przeprowadza się z zachowaniem szczególnej ostrożności. W wielu przypadkach nasadzenia znajdują się w bliskim sąsiedztwie zabudowań i/lub elementów infrastruktury, dlatego podczas ścinania drzew należy zadbać o to, aby konary, gałęzie, a wreszcie fragmenty pnia nie opadały swobodnie z wysokości. Służą temu dedykowane techniki pracy ze ścinanym drzewem. 

Wycinanie drzew: Techniki pracy

Ścinanie drzew wymaga odpowiednich kompetencji oraz dostępu do specjalistycznego sprzętu. W naszej pracy korzystamy z trzech podstawowych technik usuwania drzew:

  • metody tradycyjnej (ścinka drzew z poziomu gruntu),
  • alpinistycznej wycinki drzewa z użyciem technik linowych,
  • wycinki drzewa z użyciem podnośnika koszowego.

Jednocześnie specjalizujemy się w ścinaniu i usuwaniu drzew „trudnych”. Najczęściej to drzewa przechylone, złomy, wywroty, drzewa zawieszone na innych drzewach, budynkach, infrastrukturze. Posiadamy doświadczenie w pracy z drzewami rosnącymi w ciasnej zabudowie, w bliskim sąsiedztwie zabudowań, nasadzeń oraz ew. innych przeszkód. Wycinkę drzew trudnych przeprowadzamy z zastosowaniem metody tradycyjnej oraz techniki alpinistycznej z zastosowaniem arborystycznych technik dostępu linowego.

Ścinanie drzew: Wrocław i okolica

Ścinanie, wycinanie, usuwanie – wszystkie te czynności łączy wspólny mianownik, jakim jest dążenie do oczyszczenia posesji z konkretnych nasadzeń. Jako specjalistyczna firma arborystyczna świadczymy profesjonalne usługi wycinania i usuwania drzew. Działamy na terenie Wrocławia i okolicznych miejscowości odpowiadając na potrzeby klientów prywatnych, biznesowych i instytucjonalnych.

Interesuje Cię wycinka drzew i cennik usług? Zapraszamy do kontaktu. Z przyjemnością odpowiemy na wszystkie pytania i przygotujemy bezpłatną wycenę usługi wycięcia drzewa.  Oferujemy również między innymi przycinanie drzew, usuwanie gałęzi czy karczowanie działki.

Dokładnej wyceny dokonujemy na podstawie oględzin drzewa na żywo, wraz z otaczającą go infrastrukturą, dostępnością, uwzględniając wymagania sprzętowe i terenowe. Na podstawie rozmowy telefonicznej, czy zdjęć możemy podać szacunkowe kwoty, w pewnych przedziałach.

Pielęgnacja i przycinanie drzew: Wrocław i okolica

Specjalistyczne usługi arborystyczne związane z pielęgnacją i przycinaniem drzew świadczymy na terenie Wrocławia i całego województwa dolnośląskiego. Zachęcamy do szczegółowego zapoznania się z naszą ofertą, a w razie pytań lub wątpliwości do kontaktu. Oprócz pielęgnacji i przycinania drzew, oferujemy również między innymi wycinkę drzew i karczowanie działki. Z przyjemnością odpowiemy na wszystkie pytania i podpowiemy, jak skutecznie zadbać o dobrą kondycję i prawidłowy wzrost Twoich drzew. Oferowana pielęgnacja drzew obejmuje drzewa owocowe i ozdobne, a także stare nasadzenia.