Msz pytania dotyczące naszych usług?

Zadzwoń lub wyślij do nas wiadomość. 

Błędy popełnione podczas sadzenia drzew mogą zniweczyć cały wysiłek włożony w aranżację ogrodu, parku, cmentarza czy każdego innego terenu zieleni. Dlatego planując sadzenie drzew owocowych czy ozdobnych warto odpowiednio się do tego przygotować,  wybierając właściwe gatunki oraz lokalizacje. Różne gatunki drzew sadzi się w różnych terminach oraz lokalizacjach, bo ważnym aspektem jest wybór miejsca, w którym będzie rosło nowe drzewko, ze względu na przewidywany gabaryt oraz rozmiar i rodzaj systemu korzeniowego.

Drzewo, podobnie jak każda inna roślina w Twoim ogrodzie, dla prawidłowego wzrostu wymaga odpowiednio przygotowanego podłoża. Ważny jest odczyn gleby dla wybranego gatunku. Drzewa i krzewy iglaste najlepiej rosną w posadzone w glebie o lekko kwaśnym odczynie. Gleba zasadowa sprzyja wzrostowi orzecha włoskiego, kasztanowca, leszczyny, migdałka trójklapowego, modrzewia europejskiego, cisu. Dobrą praktyką przed sadzeniem drzew jest odżywienie (użyźnianie) gleby. Do tego celu bardzo dobrze nadaje się kompost lub obornik.

Sadzenie drzew: Zakres usług

Jesteśmy profesjonalną firmą arborystyczną. Oferujemy sadzenie drzew oraz nasadzenia kompensacyjne. Działamy kompleksowo – od selekcji oraz transportu materiału ze szkółki roślin i drzew, do wyznaczonego przez klienta miejsca, aż po sadzenie drzewa. Tam, gdzie to konieczne korzystamy z ciężkiego sprzętu. Do dyspozycji mamy mini koparkę i wywrotkę z HDS. To pozwala nam na realizację praktycznie wszystkich zleceń z zakresu sadzenia drzew i krzewów.

Klientom, którzy nie są zdecydowani co do gatunku drzewa, zapewniamy fachowe doradztwo. Gatunki dobieramy adekwatnie do miejsca planowanego wzrostu przyszłego drzewa oraz oczekiwań klienta pod względem tego, czy ma to być drzewo owocowe czy z gatunku drzew ozdobnych.

Sadzenie drzew: Wrocław i okolica

Planujesz sadzenie drzew? Wrocław i okolica to obszar naszej działalności. Odpowiadając na potrzeby klientów prywatnych, biznesowych i instytucjonalnych świadczymy profesjonalne usługi z wykorzystaniem ciężkiego sprzętu. Z powodzeniem planujemy i realizujemy nasadzenia na działkach pod zabudowę, jak i działkach już zabudowanych. Sadzimy:

  • drzewka z odkrytymi korzeniami,
  • drzewka balotowane,
  • drzewka w pojemnikach.

 

Przestrzegamy przy tym najlepszych dla sadzenia poszczególnych gatunków terminów, co przekłada się na przyjęcie się drzewa oraz bardzo dobry wzrost nasadzenia w przyszłości. Zapraszamy do współpracy. Oprócz sadzenia drzew oferujemy również między innymi przycinanie drzew czy całkowite usuwanie drzew.